Állásajánlat: BÉRSZÁMFEJTŐ ÉS TB ÜGYINTÉZŐ MUNKATÁRS / Budapest

Állásajánlat: BÉRSZÁMFEJTŐ ÉS TB ÜGYINTÉZŐ MUNKATÁRS
Hivatkozási szám: MSTBERSZ-0523

BÉRSZÁMFEJTŐ SZAKEMBEREK figyelem!

Amennyiben Ön legalább 10 éve bérszámfejtési és TB ügyintézési tapasztalattal rendelkező szakember!
Amennyiben olyan munkahelyi környezetre vágyik, ahol szakmailag szinte minden lehetőséggel találkozhat!

Akkor ez a pozíció Önnek szól!

Ügyfelünk egy külföldi tulajdonban lévő műszaki alkatrészek gyártásával foglalkozó cég Budapesten, létszámukat tekintve már meghaladták a 220 főt. Az utóbbi években történt fejlődés következtében immár több gyártócsarnokban is folyik a termelés, mára pedig már 5 000 m2 feletti alapterületen működnek, több száz megmunkáló célgéppel.

Most keresünk számukra a szakmájában elhivatott, szakmailag stabil, ambiciózus munkatársat az alábbi pozícióba: BÉRSZÁMFEJTŐ ÉS TB ÜGYINTÉZŐ MUNKATÁRS

Feladatok:

  • A tőle elvárható gondossággal mindent megtesz a jogszabályok maradéktalan betartása érdekében,
  • Területéhez tartozó adó- és járulékbevallások, munkaügyi-, TB és egyéb statisztikák elkészítése, benyújtása a határidők betartásával,
  • Releváns törvénymódosítások folyamatos figyelése, változások követése (pl. munkaügyi-, adó- és járulék jogszabályok),
  • Támogatja a menedzsment tervezési munkáját, tanácsot ad a várható változások kezelésére, (pl. minimálbér-emelés, kedvezményes juttatási formák), az esetleges kockázatos területekre felhívja a figyelmet,
  • A cég munkaerő mozgásainak ügyintézése (kiléptetés – beléptetés),
  • A munkáltatói jogokkal rendelkező vezető (ügyvezető ig.) utasításainak végrehajtása,
  • Munkaerő keresés, kiválasztás, interjúk megszervezése,
  • Műszakrend, munkaidő-nyilvántartás kidolgozása, vezetése, ellenőrzése,
  • Szabadságtervek elkészítése, szabadságok nyilvántartása, időszakos egyeztetések,
  • Belső nyilvántartási programok kidolgozása, bevezetése, karbantartása (egyéb távollétek, munkavállalói előlegek és egyéb tartozások, képzési mátrix, stb.),
  • Darukezelői/targoncakezelői bizonyítványok nyilvántartása,
  • Kapcsolattartás a munkaerő-kölcsönző céggel (pl. létszám-változás, munkaidő-nyilvántartás, elszámolás),
  • Üzemorvosi vizsgálatok megszervezése, dokumentálása,
  • Kapcsolattartás a Fővárosi Munkaügyi Központtal, ellenőrzésük alkalmával munkájuk segítése,
  • A dolgozók nyugdíj igényeinek rendezése,
  • Új dolgozók „munkába állítása”,
  • Egyéb juttatások kiosztása, dokumentálása,
  • A cég munkavállalóinak betegségi, anyasági ellátásaink rendezése a Fővárosi és Pestmegyei Egészségbiztosítási Pénztár felé,
  • Bejelentés a biztosítottakról a TB felé,
  • Betegszabadságok vezetése, számfejtése,
  • Nyugdíjazási ügyek előkészítése, TB felé jelentés,
  • Járulék-bevallások elkészítése, banki átutalásra előkészítés,
  • Kapcsolattartás az Egészségbiztosítási Pénztárakkal, valamint a Nyugdíjbiztosítási Főigazgatósággal.
  • Ellenőrzésük alkalmával munkájuk segítése,
  • Társadalombiztosítási Igazolvány kiadása kilépés esetén,
  • TAJ szám nyilvántartása, TB Igazgatóság felé felhasználása,
  • Jelenléti ívekről az időigazolások beszerzése a számfejtéshez,
  • Mozgóbérek, túlórák, eseti kifizetések bizonylatainak begyűjtése, számfejtése,
  • Bérszámfejtés,
  • Hóközi, előre elszámolt bérek számfejtése,
  • Kilépés esetén a kilépő dolgozók iratainak kiadása (szja, nyugdíj levonási igazolás),
  • A bérszámfejtés főkönyvi feladásainak elkészítése,
  • Belső statisztikák elkészítése (hiányzás, ledolgozott órák, stb.),
  • Utazási költségelőlegek kiadása, nyilvántartása,
  • Dolgozói előlegek nyilvántartása, és kiosztása,
  • Személyi jövedelemadóval kapcsolatos kimutatások, adóév végén az Adóhatóság felé bevallások elkészítése,
  • Adóhatósággal folyamatos kapcsolattartás, ellenőrzésük alkalmával munkájuk segítése,
  • Étkeztetés megszervezése, ételrendelés lebonyolítása,
  • Szociális juttatások kiosztása (ebédjegy, kézkrém, stb.),
  • Egyéni védőeszközök nyilvántartása,
  • Tanfolyamok megszervezése,
  • Készpénzes kifizetések lebonyolítása,
  • Egyéb rábízott feladatok ellátása.

Elvárások:

  • Minimum középfokú végzettség,
  • Minimum középfokú munkaügyi tanfolyam, középfokú TB tanfolyam, számítógép kezelői tanfolyam,
  • Legalább 10 + év bérszámfejtői / TB ügyintézői tapasztalat elsősorban gyártócégnél,
  • MS Office ismeretek.

Előnyök:

  • Angol nyelv társalgási szintű ismerete előny.

Juttatások, ajánlat:

  • Hosszútávú munkalehetőség,
  • Stabil munkakörnyezet.

Munkavégzés helye:

  • Budapest

Egyéb információk:

  • Amennyiben a pozíció felkeltette az érdeklődését, magyar nyelvű anyaggal pályázzon!

Munkatapasztalat:

  • 10 évnél több

Elvárt végzettség:

  • Gimnázium
  • Felsőfokú tanfolyam
  • Főiskola
  • Egyetem

Pozíció területei:

  • HR / MUNKAÜGY: Bérszámfejtés/TB/Munkaügy
  • HR / MUNKAÜGY: HR asszisztens

Pozíciószint:

  • Beosztott