Állásajánlat: KERESKEDÉSI RENDSZER TÁMOGATÓ ÉS KOCKÁZATKEZELŐ MUNKATÁRS

Hivatkozási szám: MSTOKNHZ-0516

Partnerünk belföldi pénzügyi szolgáltató vállalat. Jelenleg budapesti székhelyére

KERESKEDÉSI RENDSZER TÁMOGATÓ ÉS KOCKÁZATKEZELŐ MUNKATÁRS

munkakörbe keresünk legalább 1 éves szakmai tapasztalattal, kiváló kommunikációs készséggel és tárgyalóképes, legalább középszintű szakmai angol nyelvtudással és a munkakörhöz szükséges technikai vénával rendelkező munkatársat kihívásokkal és fejlődési lehetőséggel teli szakmai feladatok ellátására.

Feladatok:
  • Kereskedési és informatikai terület támogatása a saját üzemeltetésű kereskedési rendszer vonatkozásában
  • A hivatkozott kereskedési rendszer fejlesztési projektjeiben történő részvétel, a tesztelési és élesítési folyamatok támogatása
  • Az egyes végrehajtási helyszínek működésének kockázati szempontú ellenőrzése, az alkalmazott letéti igények meghatározása
  • Árazási rendszer működtetése és a fejlesztés támogatása, a prudens értékelés szabályainak érvényesítése
  • Kockázatkezelési és limitrendszer működtetése
  • Ügyfél/partnerpozíciók fedezettségének kockázatellenőrzése
  • Kereskedési, illetve befektetési könyv vezetése
  • Tőkemegfelelés monitorozása, ICAAP és SREP folyamatok támogatása
  • Vonatkozó szabályzati háttér folyamatos felülvizsgálata/frissítése
  • Kockázatkezelési jelentések elkészítése és részvétel a továbbfejlesztésben
  • A Társaság folyamatainak kockázatkezelési szempontú értékelése, részvétel a vonatkozó projektekben

Elvárások:
  • Kereskedési rendszer használat/támogatás területén szerzett tapasztalat
  • Befektetési szolgáltatónál (ide értve az ilyen szolgáltatást nyújtó hitelintézeteket is) szerzett tapasztalat, a befektetési szolgáltatások és a pénzügyi eszközök alapos ismerete
  • Pénzügyi FIX üzenet standardok (minimálisan a működési elv) ismerete

Előnyt jelent:
  • Magas szintű angol nyelvtudás
  • DMA szolgáltatások terén szerzett tapasztalat
  • A fenti feladatkör ellátásához szükséges jogszabályi háttér (ide értve az Európai Parlament és Tanács vonatkozó rendeleteit és irányelveit) ismerete
  • Az MNB által kiadott kockázatkezelési témájú ajánlások naprakész ismerete

Amit kínálunk:
  • Szakmai fejlődési lehetőség
  • Versenyképes jövedelem és egyéb juttatások
  • Elegáns irodai környezet
  • Dinamikus,innovatív csapat

Munkavégzés helye:
  • Budapest budai oldal

  • Ha ajánlatunk felkeltette érdeklődését, kérjük, küldje magyar és angol nyelvű önéletrajzát és motivációs levelét.
  • Amennyiben lehetséges, akkor motivációs levelében jelöljön meg szakmai referenciát adó személyt is.
  • A munkakör betöltéséhez a büntetlen előélet igazolása szükséges.